Skartace


Pracujete ve velké firmě? A znáte to věčné papírování a archivování. Ať chcete nebo ne, neustále se musí archivovat velké množství dokumentů. Ve velkých firmách se musí na určitou dobu ukládat tisíce a tisíce dokumentů. Archivaci má na starosti několik zaměstnanců a archiv obvykle zabírá obrovský prostor ve vašem podniku. Existuje nějaká možnost, aby byla archivace efektivnější, rychlejší a méně nákladná?
Jednou z možností je přenechání archivace na externí firmě. Například společnost REISSWOLF se zabývá archivací, digitalizací, likvidací a skartací dat. Všechna vaše archivovaná data mohou spravovat ve svojí společnosti. Vy k nim máte neustále přístup, ale uvolní se vám tak potřebný prostor ve vaší firmě, ušetříte náklady na archivaci a ušetříte čas svým zaměstnancům, kteří mají archivaci na starosti.
Další možností, jak zefektivnit archivaci dat i práci ve vaší společnosti, je digitalizace dokumentů. Jedná se o převedení dat a dokumentů do digitální podoby. Obvykle se papírové dokumenty převedou do digitální formy pomocí skenerů. Díky digitalizaci máte k dokumentům okamžitý přístup. Zrychlí se práce i vyhledávání dokumentů, sdílení dokumentů v rámci firmy je mnohem jednodušší a rychlejší. Digitalizací ušetříte také spoustu místa, protože už nebudete muset mít spousty papírových dokumentů. Zřízením digitálního archivu je zaručeno bezpečné uložení vašich dat.
Pokud máte zájem zefektivnit vaši práci, ušetřit čas a náklady, neváhejte a kontaktujte společnost REISSWOLF.

Určitě jste si všimli, že se nemusí při skartaci jednat jen o papír. Dnes se totiž skartují i různé paměťové nosiče. To jsou třeba klasické CD nebo DVD, flash paměti či pevné disky. Dříve to samozřejmě byly videokazety nebo diskety. Teď si určitě říkáte, proč byste si měli nechat skartovat CD nebo DVD, když to z něj můžete prostě jednoduše smazat sami doma na vašem počítači. Když to ale smažete jen takhle jednoduše, tak to bude sice vypadat, že je CD prázdné, ale ve skutečnosti na něm ještě data budou, a to do té doby než se přepíšou jinými daty, a to může být až za pěkně dlouhou dobu. Není mnoho metod kromě skartace těchto disků jak bezpečně zničit. Je tu další způsob jak data smazat, a to je naformátování disku. To zní totiž mnohem profesionálněji a spolehlivěji, ale v tomto případě vám to vůbec nepomůže. Poslední možnost, když nepočítáme třeba spálení v ohni, což by nebylo zrovna moc ekologické, je CD prostě zlomit. To ale samozřejmě taky vůbec nepomůže.

 

Stačilo by, kdyby ho případný nálezce předal někomu, kdo je v tomto oboru šikovný a on by z toho data získal. A to by získal právě i z disku, kde byly data smazány a i z disku, který byl zformátován.

 

Skartace, skartování, archivace je doménou společnosti REISSWOLF.

Copyright (c) 2013  REISSWOLF, Developed by 5Q.